Červen 2021

Červnový bazárek

Založili jsme Fond Solidarity, kam může kdokoli přispět zasláním libovolné částky na podporu vzdělávání dětí z naší waldorfské školy. Vzápětí jsme si kladli otázku – jak se může angažovat co nejvíce lidí a třeba i ti, kteří mají finanční nedostatek. Považuji za důležité vytvářet příležitosti, jak zapojit rodiny a tvořit síť vzájemné pomoci. Každý máme určité zdroje a potenciál, kterými můžeme být přínosem.

Vznikl nápad uspořádat „benefiční“ bazárek, který proběhl 15.6. od 15:00 do 18:00 hodin. Prostor před Ostrovem pro rodinu se proměnil v malé tržiště a tvořivou dílničku. Každý si mohl nakoupit již použité, ale funkční věci za dobrovolný příspěvek. Součástí bylo malování na obličej, malování na kamínky a drobné občerstvení.

Bazárek byl hojný díky vám, kteří jste přinesli věci na prodej jako oblečení, knihy, nádobí aj. a díky vám, kteří jste nakupovali. Strávili jsme příjemné, smysluplné odpoledne a přispěli tak společně do Fondu Solidarity a to nejen finanční částkou 2000,- kterou jsme prodejem získali. Otevřeli jsme nové cesty vzájemné podpory a pomoci, kterou mohou zažívat a učit se i naše děti, které se těchto aktivit účastní.

Vážíme si vaší pomoci a spolupráce a těšíme se na další společné tvoření. DĚKUJEME.

Šárka Gajdošová

Červnový bazárek

Waldorfská iniciativa, z.s.

spravnirada@waldorf-olomouc.cz

Hamerská 314/30,
779 00 Olomouc

IČ: 26517582

Waldorfská základní škola a mateřská
škola Olomouc s.r.o.

tel.: (+420) 777 850 488
e-mail: skola(at)waldorf-olomouc.cz

kontaktní adresa:
Rožňavská 728/21, 779 00 Olomouc