Naše oddělení

V mateřské škole na adrese Tomkova 46 naleznete oddělení Fialek, Pampelišek, Sedmikrásek a Pomněnek. Oddělení Sněženek sídlí na adrese U Botanické zahrady 4. Obě provozovny jsou vybaveny nábytkem a hračkami z přírodních materiálů a patří k nim také zahrádka.

Všechna oddělení jsou v provozu od 6:30 -17:30 hod.

Fialky

Adresa: Tomkova 46, Olomouc 779 00
Otevírací doba: 6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka: Bc. Kateřina Začalová
e-mail: k.zacalova(at)waldorf-olomouc.cz

kzacalova

Naše třída je plná velkých i malých kamarádů, kde si kluci i holčičky, mezi hračkami z přírodních materiálů, najdou to své. Děti si také velmi rádi hrají v relaxačních koutcích, které jsou upraveny tak, aby poskytovaly dostatek soukromí při volné hře i odpočinku. Spolu s námi ve třídě jsou také duhový skřítek, se kterým se každé ráno vítáme a také duhová víla, která na nás „nakukuje“ ze svého duhového koutku. V kuchyňce si na mlýnku meleme zrníčka a pečeme společně chléb či si přes léto připravujeme různé saláty. Na zahrádce stavíme domečky pro skřítky z přírodnin, hrady z písku nebo zdoláváme nejrůznější překážky. Máme zde také velké i malé nářadí a společnými silami se staráme o zahrádku, abychom ji měli hezkou. V záhonku si pěstujeme rajčátka či jahody, které nám přes léto přijdou k chuti 🙂

fialky

Pampelišky

Adresa: Tomkova 46, Olomouc 779 00
Otevírací doba: 6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka: Radka Váňová
e-mail: r.vanova(at)waldorf-olomouc.cz

rvanova

V naší třídě je nás více starších a někteří z nás jsou už dokonce i předškoláci. Když se k nám ale přidá mladší kamarád, rychle ho společně naučíme, jak to v naší školce chodí. Naučíme ho třeba mlít mouku ke čtvrtečnímu pečení chleba, naučíme ho tkát na tkalcovském stavu a taky mu ukážeme, že společnými silami jde všechno mnohem snáz. Mazání svačinek, mytí hrnečků a uklízení třídy je pro nás stejně zábavné jako třeba stavění domečků z kamenů a větví, které máme na zahrádce. Nejraději ale chodíme do parku hrát na honěnou nebo sbírat plody stromů, ze kterých potom tvoříme všelijaké ozdoby.

Pampelisky

Sedmikrásky

Adresa: Tomkova 46, Olomouc 779 00
Otevírací doba: 7:00 – 17:30 hod

Třídní učitelka: Lucie Papicová
e-mail: l.papicova(at)waldorf-olomouc.cz

lpapicova

Školka se nachází na velice výhodném místě pro venkovní aktivity. V blízkosti máme louky, řeku, les, dětská hřiště a parky, ale také do centra to máme jen pár kroků. Za budovu školky si chodíme hrát na malou zahrádku, na které pěstujeme např. rajčata, hrášek, i bylinky. V prostoru školky si nejraději hrajeme s háčkovanými zvířátky. Stavíme jim ohrádky z dřevěných špalků a z barevných šátků děláme krajiny. Stavíme kuličkové dráhy, nebo dráhy pro vláčky. Na pódiu tancujeme, zpíváme i hrajeme pohádky. K odpočinku si prohlížíme obrázkové knížky.

sedmikrasky

Pomněnky

Adresa: Tomkova 46, Olomouc 779 00
Otevírací doba: 6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka: Kateřina Mahrová
e-mail:k.mahrova(at)waldorf-olomouc.cz

kmahrova

Třída Pomněnek vznikla v nových prostorech, který si postupně budeme s dětmi dotvářet, tak aby nám všem vyhovoval a abychom se v něm cítili co nejlépe. Ve třídě jsou děti obklopeny převážně přírodními materiály, dřevěnými hračkami, panenkami a vláčky. Společně budeme malovat, tvořit, vyrábět dle týdenního programu. Také se těšíme se, že se budeme potkávat i s menšími (mladšími) kamarády z DS Walinka a že s nimi budeme mimo jiného podnikat společné výlety a slavit slavnosti v rámci ročních období. Na venkovní činnosti máme k dispozici malou „zahrádku“, ale hlavně v rámci parku máme několik dětských hřišť a spoustu zajímavých míst pro pohybové a volné hry.

Sněženky

Adresa: U Botanické zahrady 4, Olomouc 779 00
Otevírací doba: 6:30 – 17:30 hod

 

Waldorfská základní škola a mateřská škola Olomouc s.r.o.

Tomkova 420/48
Olomouc Hejčín

REDIZO:691001359
ID datové schránky: ei6jbu2

 

Fakturační údaje

Sídlo:Kosinova 876/3,
779 00 Olomouc

IČ: 28595475
DIČ: CZ28595475

č.účtu: 287543714/0300

Rychlý kontakt

(+420) 777 850 488
waldorf@waldorf-olomouc.cz

Tomkova 420/48
Olomouc Hejčín