Třídy

Naše třídy

V mateřské škole na adrese Tomkova 46 naleznete oddělení Fialek, Pampelišek, Sedmikrásek a Pomněnek. Oddělení Sněženek sídlí na adrese U Botanické zahrady 4.

Obě provozovny jsou vybaveny nábytkem a hračkami z přírodních materiálů a patří k nim také zahrádka.

Všechna oddělení jsou v provozu od 6:30 -17:30 hod.

children-1879907_640

Fialky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka
Petra Bradová
p.bradova@waldorf-olomouc.cz

Naše třída je plná velkých i malých kamarádů, kde si kluci i holčičky, mezi hračkami z přírodních materiálů, najdou to své. Děti si také velmi rádi hrají v relaxačních koutcích, které jsou upraveny tak, aby poskytovaly dostatek soukromí při volné hře i odpočinku. Spolu s námi ve třídě jsou také duhový skřítek, se kterým se každé ráno vítáme a také duhová víla, která na nás „nakukuje“ ze svého duhového koutku. V kuchyňce si na mlýnku meleme zrníčka a pečeme společně chléb či si přes léto připravujeme různé saláty.

Na zahrádce stavíme domečky pro skřítky z přírodnin, hrady z písku nebo zdoláváme nejrůznější překážky. Máme zde také velké i malé nářadí a společnými silami se staráme o zahrádku, abychom ji měli hezkou. V záhonku si pěstujeme rajčátka či jahody, které nám přes léto přijdou k chuti 🙂

Pampelisky

Pampelišky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka
Radka Váňová
r.vanova@waldorf-olomouc.cz

rvanova-767x1024-187x250

V naší třídě je nás více starších a někteří z nás jsou už dokonce i předškoláci. Když se k nám ale přidá mladší kamarád, rychle ho společně naučíme, jak to v naší školce chodí.

Naučíme ho třeba mlít mouku ke čtvrtečnímu pečení chleba, naučíme ho tkát na tkalcovském stavu a taky mu ukážeme, že společnými silami jde všechno mnohem snáz. Mazání svačinek, mytí hrnečků a uklízení třídy je pro nás stejně zábavné jako třeba stavění domečků z kamenů a větví, které máme na zahrádce. Nejraději ale chodíme do parku hrát na honěnou nebo sbírat plody stromů, ze kterých potom tvoříme všelijaké ozdoby.

Sedmikrásky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka
Monika Frimlová
m.frimlova@waldorf-olomouc.cz

Monika Frimlová (1)

Školka se nachází na velice výhodném místě pro venkovní aktivity. V blízkosti máme louky, řeku, les, dětská hřiště a parky, ale také do centra to máme jen pár kroků. Za budovu školky si chodíme hrát na malou zahrádku, na které pěstujeme např. rajčata, hrášek, i bylinky.

V prostoru školky si nejraději hrajeme s háčkovanými zvířátky. Stavíme jim ohrádky z dřevěných špalků a z barevných šátků děláme krajiny. Stavíme kuličkové dráhy, nebo dráhy pro vláčky. Na pódiu tancujeme, zpíváme i hrajeme pohádky. K odpočinku si prohlížíme obrázkové knížky.

sedmikrasky

Pomněnky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka
Kateřina Mahrová
k.mahrova@waldorf-olomouc.cz

Kateřina Mahrová (1)

Třída Pomněnek vznikla v nových prostorech, který si postupně budeme s dětmi dotvářet, tak aby nám všem vyhovoval a abychom se v něm cítili co nejlépe. Ve třídě jsou děti obklopeny převážně přírodními materiály, dřevěnými hračkami, panenkami a vláčky. Společně budeme malovat, tvořit, vyrábět dle týdenního programu. Také se těšíme se, že se budeme potkávat i s menšími (mladšími) kamarády z DS Walinka a že s nimi budeme mimo jiného podnikat společné výlety a slavit slavnosti v rámci ročních období.

Na venkovní činnosti máme k dispozici malou „zahrádku“, ale hlavně v rámci parku máme několik dětských hřišť a spoustu zajímavých míst pro pohybové a volné hry.

Sněženky

Adresa
U Botanické zahrady 4

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Třídní učitelka
Kristýna
Vyroubalová
k.vyroubalova@waldorf-olomouc.cz

Adresa: Tomkova 46, Olomouc 779 00