• Mateřská škola

      Mateřská škola

Třídy

Naše třídy

V mateřské škole na adrese Tomkova 46 naleznete oddělení Fialek, Pampelišek, Sedmikrásek a Pomněnek. Oddělení Sněženek sídlí na adrese U Botanické zahrady 4.

Obě provozovny jsou vybaveny nábytkem a hračkami z přírodních materiálů a patří k nim také zahrádka.

Všechna oddělení jsou v provozu od 6:30 -17:30 hod.

children-1879907_640

Fialky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Pedagogové:
Petra Bradová                                            
p.bradova@waldorf-olomouc.cz       

Kristýna Vyroubalová                                           
k.vyroubalova@waldorf-olomouc.cz       

Asistent pedagoga:

Valerie Suchomelová

Naše třída je plná velkých i malých kamarádů, kde si kluci i holčičky, mezi hračkami z přírodních materiálů, najdou to své. Děti si také velmi rádi hrají v relaxačních koutcích, které jsou upraveny tak, aby poskytovaly dostatek soukromí při volné hře i odpočinku. Spolu s námi ve třídě jsou také duhový skřítek, se kterým se každé ráno vítáme a také duhová víla, která na nás „nakukuje“ ze svého duhového koutku. V kuchyňce si na mlýnku meleme zrníčka a pečeme společně chléb či si přes léto připravujeme různé saláty.

Na zahrádce stavíme domečky pro skřítky z přírodnin, hrady z písku nebo zdoláváme nejrůznější překážky. Máme zde také velké i malé nářadí a společnými silami se staráme o zahrádku, abychom ji měli hezkou. V záhonku si pěstujeme rajčátka či jahody, které nám přes léto přijdou k chuti 🙂

Pampelisky

Pampelišky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Pedagogové:
Radka Váňová
r.vanova@waldorf-olomouc.cz

Monika Molíková
m.molikova@waldorf-olomouc.cz

Asistent pedagoga:
Tereza Hojková

V naší třídě je nás více starších a někteří z nás jsou už dokonce i předškoláci. Když se k nám ale přidá mladší kamarád, rychle ho společně naučíme, jak to v naší školce chodí.

Naučíme ho třeba mlít mouku ke čtvrtečnímu pečení chleba, naučíme ho tkát na tkalcovském stavu a taky mu ukážeme, že společnými silami jde všechno mnohem snáz. Mazání svačinek, mytí hrnečků a uklízení třídy je pro nás stejně zábavné jako třeba stavění domečků z kamenů a větví, které máme na zahrádce. Nejraději ale chodíme do parku hrát na honěnou nebo sbírat plody stromů, ze kterých potom tvoříme všelijaké ozdoby.

Sedmikrásky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Pedagogové:
Nikola Křenková
n.krenkova@waldorf-olomouc.cz

Jana Maidlová
j.maidlova@waldorf-olomouc.cz

Asistent pedagoga:
Jana Sülinová

Školka se nachází na velice výhodném místě pro venkovní aktivity. V blízkosti máme louky, řeku, les, dětská hřiště a parky, ale také do centra to máme jen pár kroků. Za budovu školky si chodíme hrát na malou zahrádku, na které pěstujeme např. rajčata, hrášek, i bylinky.

V prostoru školky si nejraději hrajeme s háčkovanými zvířátky. Stavíme jim ohrádky z dřevěných špalků a z barevných šátků děláme krajiny. Stavíme kuličkové dráhy, nebo dráhy pro vláčky. Na pódiu tancujeme, zpíváme i hrajeme pohádky. K odpočinku si prohlížíme obrázkové knížky.

sedmikrasky

Pomněnky

Adresa
Tomkova 46, Olomouc 779 00

Otevírací doba
6:30 – 17:30 hod

Pedagogové:
Kateřina Mahrová
k.mahrova@waldorf-olomouc.cz

Jitka Suchomelová
j.suchomelova@waldorf-olomouc.cz

Asistent pedagoga:
David Lička

V naší třídě Pomněnek zažíváme jako velcí i malý kamarádi nespočet dobrodružství a legrace. Dovádíme na klouzačce, hrajeme divadlo, tvoříme nové vzpomínky do života. Ve vedlejší třídě, jsou naši nejstarší kamarádi, kteří jsou jako naše starší sestřičky a bráškové. Navštěvují nás, učí novým věcem, hrají pro nás divadlo a my hned víme, jak to mezi „velkými“ chodí. Každý týden se učíme dalším a dalším novým věcem, kreré se budou jednou hodit – modelujeme, malujeme, vyrábíme, vše po sobě uklízíme, ale taky si nameleme semínka na mouku a upečene chleba – to třeba každý dospělák nesvede! Jak jde rok, přichází s ním i různé slavnosti, zvyky a tradice, které tu společně (někdy i s rodiči) oslavujeme. Paní učitelky pro nás chystají takový program, aby jsme se cítili jako součást oné slavnosti. Na naši třídu, plnou přírodnich materiálů, dřeva, nebo hraček budeme ještě dlouho vzpomínat. Na veliké okno, přes které nás hřejí paprsky sluníčka a vidíme si na zahrádce hrát ptáčky. Ale když si tam můžeme hrát i my, třeba s našimi velkými kamarády z vedlejší třídy, je to prima. Lezeme po prolézačkách, závodíme na klouzačce, nebo si jen tak povídáme o důležitostech. Když nejsme na hřišti, chodíme na výlety třeba do parku, nebo prozkoumat okolní hřiště a paní učitelky na nás dávají pozor :-).