• Mateřská škola

      Mateřská škola

Červnový bazárek

Červen 2021

Červnový bazárek

Založili jsme Fond Solidarity, kam může kdokoli přispět zasláním libovolné částky na podporu vzdělávání dětí z naší waldorfské školy. Vzápětí jsme si kladli otázku – jak se může angažovat co nejvíce lidí a třeba i ti, kteří mají finanční nedostatek. Považuji za důležité vytvářet příležitosti, jak zapojit rodiny a tvořit síť vzájemné pomoci. Každý máme určité zdroje a potenciál, kterými můžeme být přínosem.

Vznikl nápad uspořádat „benefiční“ bazárek, který proběhl 15.6. od 15:00 do 18:00 hodin. Prostor před Ostrovem pro rodinu se proměnil v malé tržiště a tvořivou dílničku. Každý si mohl nakoupit již použité, ale funkční věci za dobrovolný příspěvek. Součástí bylo malování na obličej, malování na kamínky a drobné občerstvení.

Bazárek byl hojný díky vám, kteří jste přinesli věci na prodej jako oblečení, knihy, nádobí aj. a díky vám, kteří jste nakupovali. Strávili jsme příjemné, smysluplné odpoledne a přispěli tak společně do Fondu Solidarity a to nejen finanční částkou 2000,- kterou jsme prodejem získali. Otevřeli jsme nové cesty vzájemné podpory a pomoci, kterou mohou zažívat a učit se i naše děti, které se těchto aktivit účastní.

Vážíme si vaší pomoci a spolupráce a těšíme se na další společné tvoření. DĚKUJEME.

Šárka Gajdošová

bazarek

Další aktuality

Letní kempy

Díky schválenému grantu a plné finanční podpoře z MŠMT pořádáme pro děti Waldorfské školy tři srpnové termíny letních kempů v novém areálu školy ve formě příměstských táborů, a to zcela zdarma, včetně stravování a zajímavého programu.

Podrobnosti »

Pozvánka na valnou hromadu WI

Vážení přátelé, rodiče a příznivci Waldorfské školy v Olomouci,
dovoluji si vás jménem správní rady Waldorfské iniciativy, z.s. pozvat na valnou hromadu,
která se bude konat v pondělí 5. 10. 2020 od 17:15 v prostorách školy. Tato valná hromada je velmi důležitá, protože se bude volit nový předseda a místopředseda spolku. Prosím o hojnou účast.

Podrobnosti »