Podívejte se, jak to vypadá v mateřské školce
Uvažujete o tom dát své dítko k nám?
Podívejte se, co plánujeme
Co je to Waldorf?
Do čeho jsme se zapojili?
Kam kdo patří?
Lejstra, která se můžou hodit
Máte dotaz? Spojte se s námi
Uvažujete o tom dát své dítko k nám?
Jak funguje Waldorf?
Uvažujete o tom dát své dítko k nám?
Podívejte se, jak vypadá výuka
Podívejte se, co plánujeme
Odpočinek po vyučování
Přehled kroužků v letošním roce
Postaráme se i o ty nejmenší
Lejstra, která se můžou hodit
Do čeho jsme se zapojili?
Máte dotaz? Spojte se s námi
Co se právě děje
Podívejte se, co plánujeme
Vaříme pro vás každý den
Pro soukromé i firemní akce
Co o nás říkají absolventi
Hledáte práci?
Jak to celé začalo
Máte dotaz? Spojte se s námi
Cílem projektu je rozvoj vzdělávání na Waldorfské ZŠ a MŠ v Olomouci. Veškeré aktivity projektu přispívají k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti, žáky a účastníky zájmového vzdělávání prostřednictvím vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení pro zájmové vzdělávání, podpory zavádění inovativních metod vzdělávání za účelem přípravy výuky v souladu s připravovanou revizí rámcových vzdělávacích programů a podpory dětí, žáků a účastníků zájmového vzdělávání ohrožených školním neúspěchem a z marginalizovaných skupin.
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/24_034/0011032
Číslo programu: 06
Název programu: Integrovaný regionální operační program
Číslo výzvy: 06_16_066
Název výzvy: 66. Výzva IROP – Infrastruktura pro předškolní vzdělávání – integrované projekty ITI
Výzva ITI: 62. výzva ITI – Zkvalitnění vzdělávání infrastruktury základních škol IV.
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0016833
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Hlavním cílem projektu ZŠ Waldorfské Olomouc je pořízení nezbytného vybavení pro odborné učebny a vybudování venkovních učebních prostor. Realizací aktivit dojde ke zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích komunikace v cizích jazycích, přírodní vědy, technické a řemeslné obory, práce s digitálními technologiemi ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce.
Dne 21. 12. 2009 schválila vláda projekt „Ovoce do škol“. Tento projekt je vymezený nařízením vlády č. 478/2009 Sb. o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory při podávání ovoce a zeleniny dětem ve školských zařízeních.
Projekt se vztahuje na žáky 1. – 5. ročníků základních škol a má za cíl podpořit správné stravovací návyky dětí.
Ve školním roce 2012/2013 je na základě smlouvy podepsané s firmou Laktea, o. p. s. dodáváno dětem ovoce a další sortiment. Zásobování je nepravidelné, většinou se jedná o jednu až dvě dodávky měsíčně.
Naše škola je do projektu zapojena od dubna 2010.
Účelem dotace je vyrovnávání dopadů pandemie covid-19 a vzdělanostních nerovností na vzdělávací výsledky žáků prostřednictvím doučování.
Č. j. MSMT-32407/2022-3
Cílem projektu je rozvoj vzdělávání na Waldorfské ZŠ a MŠ v Olomouci. Veškeré aktivity projektu přispívají k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti, žáky a účastníky zájmového vzdělávání prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol a vzájemného sdílení zkušeností.
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003569
Výzva na podporu doučování pro základní školy, střední školy a konzervatoře, jejichž zřizovatelem není stát, kraj, obec nebo dobrovolný svazek obcí, pro kalendářní rok 2022.
Účelem dotace je vyrovnání dopadů pandemie covid-19 na vzdělávací výsledky žáků prostřednictvím doučování.
Č. j.: MSMT-31956/2021-4
Cílem projektu je podpora rozvoje vzdělávání na Waldorfské škole Olomouc. Aktivity projektu přispějí k podpoře pedagogických pracovníků v jejich dalším růstu a k začlenění žáků ohrožených školním neúspěchem a se vzdělávacími potřebami do hlavního proudu.
Projekt Rozvoj školy III je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.
V listopadu 2016 se rozeběhla realizace tříletého projektu ve spolupráci s FTK UPOL:
Projekt KLIKO, neboli Společenství praxe pro rozvoj sociálních a občanských kompetencí: zkušenostní učení s využitím pohybových her, psychomotoriky, výchovy v přírodě a dramatické výchovy se zaměřuje na rozvoj personálních, sociálních a občanských kompetencí žáků základních a středních škol prostřednictvím pohybových aktivit, přičemž vychází z faktu, že zmíněné kompetence se nejlépe rozvíjejí s využitím herních a interaktivních aktivit, kde přirozeně dochází ke kontinuálnímu rozhodování a řešení problémových situací. V rámci projektu mimo jiné vznikne vzdělávací portál, na němž budou pro členy Společenstva praxe sdíleny vytvořené metodické materiály, k dispozici bude též elektronická knihovna a odborná poradna.
Tento projekt realizujeme nově od 1.4.2017.
Projekt Štěstí pro šikulky je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je vybudování zařízení péče o děti “Walinka” ve městě Olomouc s celkovou kapacitou 20 míst a tím zlepšit podmínky pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi.
Naše škola/školka je zapojena do projektu Místního akčního plánování v Olomouci. Projekt je zaměřen na předškolní a základní vzdělávání. Cílem je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách, posílit komunikaci a spolupráci mezi učiteli navzájem, mezi zřizovateli, zástupci škol a rodiči. Naše škola se bude moci zapojovat do aktivit na podporu čtenářské a matematické gramotnosti, aktivit na podporu zručnosti a kreativity a čerpat teoretické i praktické informace k inkluzi ve všech jejích podobách. Více informací o projektu najdete na webu http://map.olomouc.eu/. Pro neformální diskuzi o školství a vzdělávání mezi rodiči, učiteli a dalšími aktéry z Olomouce jsou určeny facebookové stránky (MAP Olomouc).
Projekt Rozvoj školy II je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je podpora rozvoje vzdělávání na Waldorfské škole Olomouc. Aktivity projektu přispějí k podpoře pedagogických pracovníků v jejich dalším růstu a k začlenění žáků ohrožených školním neúspěchem a se vzdělávacími potřebami do hlavního proudu.
Jedná se o didakticky zaměřený projekt v rámci OP VVV, jehož hlavním řešitelem je Ostravská univerzita a partnerem Přírodovědecká fakulta UP. Z našich učitelů jsou do projektu zapojeni Jan Hercik a Lubica Havelková. Projekt by měl přispět ke zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s důrazem na práci se žáky se specifickými vzdělávacími potřebami. U nás se bude jednat především o předměty zeměpis, matematika a fyzika.
Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o. přichází s novým projektem „CENTRUM NATURA“ v rámci Operačního programu Výzkum, Vývoj a Vzdělávání, který je realizován v období od ledna 2017 do prosince 2019.
Cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce. Projekt se věnuje podpoře vzájemného učení škol a pedagogů, a to formou síťování. Vybrané školy z celé České Republiky vytvoří, ve svém kraji, Centra kolegiální podpory (CKP) a budou realizovat síť v tématu přírodovědná gramotnost a badatelsky orientovaná výuka/vzdělávání.
V průběhu tří let bude vytvořeno celkem 42 Center kolegiální podpory po celé republice, které budou předávat zkušenosti na pedagogy z ostatních okolních škol, případně dalších zařízení, a to prostřednictvím pravidelných projektových odpolední.
Cílovou skupinou, která bude v rámci projektu podpořena, jsou:
– děti a žáci, prostřednictvím jejich pedagogů
– pedagogičtí pracovníci a vedoucí pracovníci základních a středních škol, kteří budou vzájemně sdílet zkušenosti a vytvářet tak celorepublikovou funkční síť Center kolegiální podpory
– pracovníci a dobrovolní pracovníci organizací působících v oblasti vzdělávání nebo asistenčních služeb a v oblasti neformálního a zájmového vzdělávání dětí a mládeže
– pracovníci České školní inspekce
V období 1. 7. – 31. 12. 2015 realizovala naše škola projekt Moderní škola, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.1988.
Výzva č. 56 byla vyhlášena v prioritní ose 1 – Počáteční vzdělávání, v oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání OP VK. Mezi cíle oblasti podpory 1.1 patří mj. podpora realizace kurikulární reformy škol a školských zařízení a podpora výuky cizích jazyk. Výzva č. 56 je zaměřena na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů.
V rámci této výzvy byly na naší škole realizovány
– Čtenářské dílny v šesti našich třídách, jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.
– Intenzivní jazykový kurz pro 3 naše učitele cizích jazyků
– Stínování (stáž) pro 4 naše učitele cizích jazyků, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí
– Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky naší 8. a 9. třídy
Naše škola realizovala v období 1. 9. -31. 12. 2015 projekt “Rádi tvoříme”, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0096, zaměřený na rozvoj technických dovedností.V rámci této výzvy bude na naší škole vybavena školní dílna pro rozvoj technických dovedností našich žáků
Tyto projekty byly podpořeny z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
V roce 2014 se naše škola zapojila do programu Bezplatná výuka přizpůsobená potřebám žáků-cizinců ze třetích zemí.
Cílem tohoto projektu je podpora vzdělávání na Waldorfské škole.
Díky tomuto projektu budou v naší škole podpořeny tyto aktivity:
– spolupráce s rodiči MŠ
– čtenářský klub ZŠ
– hodiny doučování
– školka bude posílena personálně o chůvu a v naší škole může působit školní psycholog.
Číslo programu: 06
Název programu: Integrovaný regionální operační program
Číslo výzvy: 06_18_110
Název výzvy: 88. Výzva IROP – Infrastruktura pro předškolní vzdělávání
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/18_110/0010123
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je rozšíření kapacity mateřské školy s waldorfskou pedagogikou v Olomouci výstavbou nové budovy mateřské školy. Novostavbou získá waldorfská MŠ vlastní budovu pro 4 samostatná oddělení, každé po 25 dětech. Celková kapacita se tím zvýší na 100 dětí.
Cílem projektu je podpora odborných znalostí a praktických dovedností pedagogů při práci na téma „Bezpečné klima” podpora odborných znalostí a praktických dovedností pedagogů při práci na téma „Bezpečná škola” vzdělávání a metodická podpora pedagogů pro práci s třídnickými hodinami realizace projektu.
Výzva na podporu doučování pro základní školy, střední školy a konzervatoře, jejichž zřizovatelem není stát, kraj, obec nebo dobrovolný svazek obcí, pro kalendářní rok 2022.
Účelem dotace je vyrovnání dopadů pandemie covid-19 na vzdělávací výsledky žáků prostřednictvím doučování.
Č. j.: MSMT-31956/2021-4
Výzva na podporu doučování pro základní školy, střední školy a konzervatoře, jejichž zřizovatelem není stát, kraj, obec nebo dobrovolný svazek obcí, pro kalendářní rok 2022.
Účelem dotace je vyrovnání dopadů pandemie covid-19 na vzdělávací výsledky žáků prostřednictvím doučování.
Č. j.: MSMT-31956/2021-4
Waldorfská základní a mateřská škola Olomouc s.r.o.
REDIZO: 691001359
ID datové schránky: ei6jbu2
IČ: 28595475
DIČ: CZ28595475
č. účtu: 287543714/0300
Waldorfská střední škola Olomouc s.r.o.
REDIZO: 600017966
ID datové schránky: 6td3fh2
IČ: 25382098
DIČ: CZ25382098
č. účtu: 2701869939/2010
Základní umělecká škola Fantazie s.r.o.
REDIZO: 600004511
ID datové schránky: b2s3fub
IČ: 25818996
DIČ: CZ25818996
č. účtu: 15210288/0300
Rychlý kontakt
Základní a střední škola
Mateřská škola
Skupina Waldorf Olomouc